در راستای کاهش آلودگی هوا صورت می‌گیرد
آغاز طرح جایگزینی درخت‌های جوان به جای درختان قدیمی در اراک

شهردار اراک از آغاز طرح جایگزینی درخت‌های جوان به جای درختان قدیمی در راستای کاهش آلودگی هوا از امروز در سطح شهر اراک خبر داد.

خبرگزاری فارس: آغاز طرح جایگزینی درخت‌های جوان به جای درختان قدیمی در اراک

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک محمدابراهیم عباسی پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک اظهار داشت: یکی از مشکلات فضای سبز موجود شهر اراک پیر شدن درختان و سخت شدن آنان است که طرح جایگزینی درخت‌های جوان به جای  این درختان از امروز در سطح شهر آغاز شده است.

وی تصریح کرد: به منظور اجرای این طرح چاله‌کنی بین درختان انجام و کاشت درختان جدید بین درختان موجود صورت گرفته تا پس از اینکه درختان جدید رشد کردند، درختان قدیمی حذف شوند.

شهردار اراک همچنین از اجرای طرح درختکاری در هر منطقه خبر داد و خاطر نشان ساخت: این طرح از دهم اسفند ماه به اجرا در می‌آید و طی آن در هر منطقه از شهر درختکاری انجام می‌شود.

عباسی گفت: همایش بزرگ درختکاری نیز از 16 اسفند ماه برگزار می‌شود و طی آن در منطقه چقا هر فرد یک درخت به نام خود خواهد کاشت.

وی ادامه داد: طرح توزیع درختان مثمر نیز به زودی به اجرا در می‌آید که طی آن شهروندان می‌توانند درختان مثمر را در منازل خود بکارند.

شهردار اراک با بیان اینکه در هفته درختکاری 400 هزار اصله درخت در عرصه‌های شهری اراک کاشته می‌شود، بیان داشت: هم اینک سرانه فضای سبز شهری در اراک 21 متر مربع است که توسعه این میزان در دستور کار قرار دارد.