تودیع و معارفه فرمانداران سابق و فعلی شهرستان بهار
گلکارزاده رفت / مرادی‌پناه آمد

امروز بعد از تقدیر از زحمات نصرت‌الله گلکارزاده فرماندار سابق شهرستان بهار، محسن مرادی‌پناه به عنوان فرماندار جدید این شهرستان معرفی شد.

خبرگزاری فارس: گلکارزاده رفت / مرادی‌پناه آمد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهار، پیش از ظهر امروز مراسم تودیع و معارفه فرماندار بهار با حضور استاندار همدان و دیگر مسئولان برگزار شد.

امام جمعه بهار در این مراسم اظهار داشت: مسئولیت در نظام اسلامی به عنوان فرصتی برای خدمتگزاری است و نباید به عنوان طعمه به آن نگاه شود.

حجت‌الاسلام حبیب‌‌الله حاتم‌نیا ادامه داد: در اسلام کارها و مسئولیت‌ها گذراست و ریاست و مقام مهم نیست.

وی افزود: اگر مسئولی امور محوله را به درستی انجام دهد باید خوشحال باشد و گرنه مسئولیت مانند طوقی بر گردن ماست که با گذشت زمان تنگ‌تر شده و تنفس را برای ما مشکل می‌کند.

امام جمعه شهرستان بهار افزود: مسئول باید طوری رفتار کند که مردم با شور و اشتیاق به او عشق بورزند و از خداحافظی وی خوشحال نشوند.

وی تصریح کرد: مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی به معنی این است که حقی ابقا شود و باطلی از میان برداشته شود.

حاتم‌نیا وحدت و تعامل بین مسئولان را خواستار شد و گفت: همه باید در راستای رسیدن به اهداف عالیه نظام تلاش کنیم و از تفرقه بپرهیزیم.

در ادامه فرماندار سابق شهرستان بهار با بیان اینکه با همه توان در سرزمین پدری و مادری خود خدمت کردم، ابراز داشت: آنچه در توان داشتم در طبق اخلاص گذاشتم و امروز خوشحالم که بار سنگین مسئولیت از دوشم برداشته می‌شود.

نصرت‌الله گلکارزاده با بیان اینکه مقام و منصب‌ها میدان آزمایش هستند، ادامه داد: مهم نیست با چه عنوانی خدمت می‌کنیم بلکه مهم اثرگذار بودن اشخاص در مقاطع و مناسب مختلف است.

وی با تأکید بر همدلی و هماهنگی بین مسئولین، تصریح کرد: همه ما مطیع ولایتیم و باید تذکر در امور را پذیرا باشیم.

فرماندار سابق بهار از فرماندار جدید خواست برنامه‌های اجرایی و زمانبندی شده را پیگیری کند و ابتر نگذارد.

وی به ناکامی‌های شهرستان بهار در زمان تصدی فرمانداری اشاره کرد و گفت: به سرانجام نرسیدن پروژه‌های مسکن مهر، بیمارستان 64 تختخوابی، زیرگذر آبرومند و زیرگذر شهرک صنعتی بهاران، چهارخطه کردن محور همدان به گل تپه، لالجین – طاهرلو و سه‌راهی کارخانه قند از مشکلات شهرستان است.

وی وجود مشکلات در مرمت 102 کیلومتر راه روستایی، موزه سفال لالجین، ناحیه صنعتی صالح‌آباد، استخر لالجین، سالن باستانی بهار، ساماندهی آب روستایی، فاضلاب شهری بهار، لالجین و صالح‌آباد، سالن کارگران بهار و حوزه علمیه برادران را از دیگر موضوعات شهرستان برای پیگیری عنوان کرد.

در ادامه فرماندار بهار گفت: دولت تدبیر و امید طی 6 ماه گذشته یکی از اولویت‌های مهم خود را معیشت مردم و حل مشکل بیکاری قرار داده که با تمام توان از این سیاست‌ها پیروی خواهم کرد.

محسن مرادی‌پناه با بیان اینکه نزدیکی بهار به مرکز استان به عنوان فرصتی برای شهرستان است، وجود سه شهرک صنعتی در شهرستان، کشاورزی بوده منطقه و بخش گردشگری لالجین به عنوان شهر سفال ایران، را از ظرفیت‌های مهم شهرستان عنوان کرد.

وی گفت: این ظرفیت‌ها می‌تواند در توسعه و آبادانی شهرستان در مورد استفاده قرار گیرد. 

فرماندار بهار خطاب به مسئولین و معتمدین شهرستان گفت: امروز دست نیاز خود را برای کمک به آبادانی این شهرستان به سوی شما بزرگان دراز می‌کنم.

وی تصریح کرد: شهرستان بهار در بخش صادرات سفال و سیب‌زمینی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد که باید به آن توجه شود.